Posted on

by

in

Prowitalna Akademia Zdrowia 2022

Projekt sfinansowany z funduszu prewencyjnego akcji „Pomoc To Moc” firmy PZU SA.

Dzisiaj wiemy coraz więcej na temat zdrowego stylu życia i jego wpływie na stan naszego organizmu . Z każdej strony czy to w prasie, czy w internecie mamy dostęp do informacji jak poprawić stan naszego zdrowia, zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, jak prawidłowo się odżywiać, jaką aktywność fizyczną wybierać – lecz przy próbie wdrożenia tych zdrowych nawyków okazuje się , że jest to dla nas zbyt trudne. W programie Prowitalnej Akademii Zdrowia przez okres 6 miesięcy będziemy razem z naszymi uczestnikami pracować metodą małych kroków nad budowaniem zdrowych nawyków i pokazywać, że zmiana wcale nie musi być trudna a działanie w grupie motywuje i wspiera w osiąganiu założonego celu.

Tematyka Prowitalnej Akademii Zdrowia obejmować będzie takie obszary jak: praktyka fenomenalnego poranka w oparciu o książkę Hal Elrodo „Fenomen poranka – jak zmienić swoje życie”, racjonalne odżywianie czyli jak nie być na diecie i co jeść aby być zdrowym (pięknym i młodym 😊), odpowiednie nawodnienie – temat znany ale zaniedbywany, naturalny ruch – codzienna dawka aktywności w zwykłych czynnościach i jak stopniowo ją zwiększać, regenerujący sen – czyli jak zadbać o dobrą jakość snu bez budzenia się w nocy a na zakończenie chwila dla siebie czyli o tym jak ważne jest sprawianie sobie przyjemności, bez wzbudzania w sobie poczucia winy.

Działania w ramach Prowitalnej Akademi Zdrowia będą prowadzone w formie co miesięcznych warsztatów z wyżej wymienionych zagadnień oraz co tygodniowych treningów bazujących na technice Nordic walking oraz powolnym truchcie Slow Joggingu wywodzącym się z Japonii w połączeniu z ćwiczeniami wspierającymi koordynację ruchową oraz wzmacniającymi siłę mięśni.

Podsumowując, program Prowitalnej Akademii Zdrowia wpisuje się w zyskujące coraz większą popularność określenia Self-care – samoopieki czyli działań, które podejmujemy samodzielnie aby zatroszczyć się o swoje zdrowie, samopoczucie i zaspokojenie najważniejszych potrzeb samego/samej siebie. Aby zapewnić sobie dobrostan i zdrowie trzeba podjąć odpowiednie działania, których czasem się boimy, nie znamy lub po prostu nam się nie chce robić – w programie Prowitalnej Akademii Zdrowia uczestnicy będą uczyć się wprowadzać zmiany tak aby były one trwałe i przyniosły założone cele, pod okiem certyfikowanych instruktorów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu promocji zdrowia, psychodietetyki, mentoringu witalnego, Nordic Walkingu, Slow Joggingu, posiadających doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Warsztaty odbywać się będą w klubie osiedlowym Silesianka przy ul. Radockiego 282, a treningi w pobliskim lesie.

Przyjdź na spotkanie organizacyjne i zgłoś swój udział. Ilość miejsc ograniczona. 

Spotkania organizacyjne odbędą się w klubie osiedlowym Silesianka przy ul. Radockiego 282:

– 22.02.2022 o godz. 18:00

– 28.02.2022 o godz. 18:00

Treningi odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 17:00 od 8.03.2022 do 30.08.2022. Miejsce spotkań: wejście do lasu od ul. Biedronek

Warsztaty odbędą się w klubie osiedlowym Silesianka przy ul. Radockiego 282 w dniach:
– 7.03.2022 „ Fenomenalny poranek czyli jak dobrze zacząć dzień
– 4.04.2022 „Racjonalne odżywianie”
– 9.05.2022 „Naturalny ruch”
– 6.06.2022 „Odpowiednie nawodnienie”
– 04.07.2022 „Regenerujący sen”
– 22.08.2022 „Chwila dla siebie”

w godz. 18:00 – 21:00

Udział w zajęciach jest całkowicie BEZPŁATNY.