Klub Seniora Fundacji Prowitalni

Posted on

by

in

Klub Seniora na Asnyka

Projekt „Klub seniora na Asnyka” to przestrzeń, gdzie zapraszamy seniorów aby mogli, myśląc o zdrowiu i dobrej kondycji, doświadczyć zajęć ruchowych z zakresu umiarkowanej aktywności
fizycznej o naukowo udowodnionym korzystnym wpływie na ich zdrowie. Są to zajęcia takie jak nordic walking oraz innowacyjna gimnastyka z użyciem przyrządu do wytwarzania mikrowibracji Smovey. Połączenie tych dwóch technik daje wymierne korzyści dla zdrowia seniora, zapobiega występowaniu chorób neurodegeneracyjnych, cywilizacyjnych, wzmacnia układ kostno-mięśniowy oraz przyczynia się do wzrostu kondycji jak również poprawy nastroju poprzez kontakt z innymi seniorami. Dodatkowo ćwiczenia na świeżym powietrzu powodują zwiększenie odporności organizmu seniora i wydzielanie endorfin. Ćwiczenia będą wykonywane pod okiem certyfikowanych instruktorów posiadających doświadczenie w pracy z osobami starszymi.

Zajęcia z umiarkowanej aktywności fizycznej rozpoczynają się 29 maja 2023.

  • Nordic Walking – w każdy poniedziałek o godzinie 9:30
  • Gimnastyka Smovey30.05, 13.06, 27.06, 11.07 o godzinie 11:00

Wykłady o tematyce prozdrowotnej są dobrane nieprzypadkowo, sposób odżywiania u seniora ma bardzo duże znaczenie w zapobieganiu występowania chorób dietozależnych ale również
zapobiegania niedoborom składników odżywczych oraz ograniczeniu występowania chorób
cywilizacyjnych. W trakcie warsztatów seniorzy nauczą się korzystać z sezonowych produktów w okresie lata i jesieni, poznają nowe smaki i nauczą się komponować smaczne dania z pożytkiem dla ich zdrowia i kondycji. Warsztaty poprowadzi dietetyk, posiadający wiedzę z danego zakresu.

Warsztat kulinarno-dietetyczny LATO – 16.06 o godzinie 10:00
Warsztat kulinarno-dietetyczny JESIEŃ – 06.09 o godzinie 10:00
Warsztat „sen” dotyczy powszechnego problemu z zasypianiem, gdzie seniorzy dowiedzą się jakie czynniki zewnętrzne i wewnętrzne mogą wpływać na problemy z zasypianiem. Poznają dekalog dobrego snu oraz nauczą się prostych form relaksacji oraz ćwiczeń pomocnych w zasypianiu.
Warsztat „lekarstwo na całe zło – sen” – 11.08 o godzinie 10:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu i zapisów!
Tel. 601 551600
Mail: kontakt@prowitalni.pl